Měsíc duben měl téma Zdraví. Začali jsme výrobou velkých papírových zubů, do kterých děti nalepovaly vystřižené obrázky zdravých a nezdravých potravin.

Vyprávěli jsme si o tom, jaká nebezpečí na nás číhají při neopatrných hrách a jaké úrazy i s trvalými následky si můžeme způsobit. Že chceme mít kolem sebe zdravé a čisté prostředí je jasné každému, ale co pro to dělat a také co nedělat jsme si s dětmi říkali při výrobě Zdravé planety Země. Poslední týden byl Čarodějnický. Děti vyráběly a malovaly čarodějnice, závodily v letu na koštěti – běh mezi překážkami, závodily na čarodějnické překážkové dráze, v labyrintu hledaly cestu domů a pak jsme si říkali, jaké mohou čarodějnice být a jaké mají zvířecí pomocníky. Protože bylo celý měsíc hezké počasí, trávili jsme hodně času také venku.