A je tady ten nejkrásnější měsíc v roce. Začal samozřejmě netrpělivým očekáváním příchodu Mikuláše, čerta a anděla.

Aby nám to lépe utíkalo, měli jsme v družině „ Čertí týden.“ Děti vyráběly čertíky, společně s kamarády ze IV. oddělení vypracovávaly Čertí test, kde bylo 20 otázek o čertech – např. čeho se čerti bojí, co dělají čerti v pekle, kteří spisovatelé psali pohádky o čertech atd. Dále děti stavěly čertí komíny na čas, hrály pekelnou „ bačkorovanou “, předváděly čertí škleb, blekotání a čertí tanec. Na závěr týdne dostaly Výuční čertí list. Potom začala klidnější část měsíce. Vyprávěli jsme si o adventu, řekli jsme si o historii adventního věnce, naučili jsme se jména svíček, vyráběli jsme ozdoby, andělíčky a vánoční přání. Děti ze IV. oddělení si upekly a nazdobily perníčky. Celý měsíc nám rychle utekl. Přejeme krásné a klidné Vánoce nejen dětem, ale i jejich rodičům a blízkým a do nového roku všem hlavně hodně zdraví.