Konala se 30. 3. 2017, porotu tvořily učitelky ZŠ.

Žáci soutěžili v kategoriích: 1. třída, 2.-3.třída, 4.-5.třída, zazněly převážně lidové písničky.

V pondělí 27. března 2017 se na naší škole uskutečnil Trénink s olympionikem. Trénink s olympionikem je odměnou pro nejaktivnější školy zapojené do projektu „ Sazka olympijský víceboj“.

V pondělí 27. března proběhla prezenční část 2. kola astronomické olympiády. Úspěšní soutěžící ze školního kola od ledna doma řešili úlohy 2. kola, které bylo završeno (letos poprvé) obtížnými úlohami v této prezenční části. Soutěžící měli k dispozici pouze dodané tabulky s hodnotami potřebnými pro výpočty a kalkulačku. Je nutno říci, že obtížnost úloh jde nad rámec učiva základní školy a šanci tedy mají především žáci s opravdu hlubokým zájmem o astronomii.

Obě čtvrté třídy ZŠ České Velenice se v pátek 17. března 2017 v rámci plánu Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) zúčastnily výukového programu „Rybník, potok“ od občanského sdružení Hamerský potok.

22.3.2017 se v Malontech,  malebné to pošumavské obci, konalo oblastní kolo recitační části tradiční soutěže Zvonek z Novohradských hor.

7. 3. se konal program environmentální výchovy pro 1. ročník Ještěrky a hadi.

15. 3. 2017 se konala recitační soutěž 1. stupně. Celkem recitovalo 42 žáků.

I letos jsme se zapojili do celosvětové matematické soutěže.

Dne 13.3.2017 proběhly na naší škole preventivní programy organizované sdružením Metha. Jindřichův Hradec. S tímto sdružením naše škola dlouhodobě spolupracuje.

Recitační soutěž žáků 2. stupně proběhla ve čtvrtek 16.3. Účast soutěžících byla poměrně hojná, přestože někteří účastníci ze 7. třídy z „vážných“ důvodů na poslední chvíli účast odřekli.

Aeroklub České republiky vyhlásil národní kolo výtvarné soutěže FAI Young Artists Contest. Jedná se o mezinárodní soutěž mezi členskými státy Mezinárodní letecké federace, kterých je v současné době přes 70.