SOUTĚŽ MLADÝ MÓDNÍ NÁVRHÁŘ 2018

Soutěž byla vyhlášena SOŠ a SOU oděvní Třeboň, je určena pro žáky 5. - 9. ročníků ZŠ a ZUŠ.

Školní kolo proběhlo v průběhu prosince formou domácí práce žáků s možností konzultace s vyučujícím.

Podmínky soutěže:

Návrh modelu bude zpracován na kladívkovém papíru formátu A4.

Výška zobrazené postavy bude nejméně 20 cm. Návrh bude zpracován barevně.

Kategorie soutěžících a modelů:

1. mladší žáci - 5. a 6.třída

I.A – Abrakadabra (oděv inspirovaný světem kouzel a tajemna)

I.B – Naše svátky… (inspirací jsou svátky, které slavíme během roku…)

1. starší žáci – 7., 8. a 9.třída

II.A – Abrakadabra (oděv inspirovaný světem kouzel a tajemna)

II.B – Naše svátky… (inspirací jsou svátky, které slavíme během roku…)

Výsledky školního kola:

Kategorie I.B: Naše svátky

1.místo: Mariana Žiaková V.

Kategorie II.A: Abrakadabra

1.místo: Patrik Jiráň IX.

2.místo: Magdaléna Jandová VII.

3.místo: Huyen Nguyenová IX.

Další účastníci soutěže: Doan Thao Chi VII., Anna Večeřová IX.

Všichni účastníci zaslouží velkou pochvalu za vynaloženou práci ve svém volném čase.

V SOŠ a SOU oděvní Třeboň byly vyhodnoceny všechny došlé návrhy. Ve škole měli možnost vybírat z více než 600 prací z různých míst především jihočeského kraje. Vítězové jednotlivých kategorií a další vybraní úspěšní návrháři byli pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže do Třeboně. Mezi nimi byli i tři žáci naší školy: Magdaléna Jandová - VII., Doan Thao Chi - VII. a Patrik Jiráň - IX.

Všichni obdrželi zvláštní ocenění v kategorii II. B – Abrakadabra.

Letos byl v Třeboni dne 21. 3 2018 připraven opravdu bohatý a zajímavý program.

Oceněným žákům byly nejdříve předány diplomy a drobné odměny, pak následovala módní přehlídka tvorby studentů školy a občerstvení připravené rovněž studenty školy. Novinkou byly workshopy, v rámci kterých si žáci mohli vlastnoručně vyrobit různé ozdobné předměty z textilních materiálů. Byl tím završen opravdu vydařený program, žáci si odváželi hodně zajímavých zážitků a také odhodlání příští rok se soutěže zúčastnit opět.