Ve středu 26 .4. 2017 se v Horní Stropnici konalo oblastní kolo pěvecké soutěže Zvonek z Novohradských hor. Z naší školy se zúčastnilo 6 zpěváků: Anička Zikešová, Mariana Žiaková, Barbora Smolková, Magdalena Jandová, Jůlie Doanová a Tereza Jurašová.

Krajské kolo se uskutečnilo 26.dubna na fotbalovém stadionu ve Strakonicích. Turnaje se zúčastnila vítězná družstva okresních kol a to ZŠ Volary, ZŠ Tábor, ZŠ Volyně,                   ZŠ Velešín, ZŠ Milevsko a naše družstvo, ve kterém Vašek Boháč nahradil Milana Duy.

Dne 6.dubna se v Jindřichově Hradci konalo okresní kolo v minifotbale.

Naší základní školu reprezentovali chlapci z 8.a9.třídy-Kuba Šupák ,Honza Činčura, Denis Matuščin, Honza, Tomáš, Lukáš Koc, Martin Lehrmann, Honza Kohoutek, Lukáš Holý, Milan Duy.

Ve čtvrtek 27. 4. se naši nadějní cyklisté ve dvou kategoriích, mladší žáci - A. Bromová (IV.), T. Mezerová a K. Kodl (V.) a M. Štochl (VI.) a starší žáci  - M. Jandová (VI.), A. Večeřová (VIII.) a D. Troják s L. Vohoskou (IX.), vydali do Třeboně na oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů.

Skvělého úspěchu dosáhly naše počtářky v okresním srovnání vvýsledků soutěže Matematický klokan. Jana SUHAY ze sedmé třídy obsadila krásné 3. místo a Tereza HANKŮ dělené 6. místo.

4. dubna se 3 stateční šesťáci (E. Bjelová, T. Hanková a J. Trsek) spolu se 4 neméně statečnými a nadanými sedmačkami  ( V. Čermáková, Simona Jandová, Aneta Kropíková a Jana Suhay) vydali do J. Hradce, aby změřili síly s dalšími šesťáky a sedmáky v okresním kole matematické soutěže.

Plavecký výcvik probíhal ve školním roce 2015/2016 a 2016/2017 od 22.10.2015 do 3.3.2016 (10 lekcí) a od 20.10.2016 do30.3.2017 (10 lekcí).

Ve středu 5.4.2017 se konalo školní kolo Mc Donald´s Cup v minikopané.