22. dubna se na celém světě slaví Den Země. Tento ekologicky motivovaný svátek má upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí.

Město České Velenice spolu se sdružením Metha a základní školou připravilo pro občany a návštěvníky města dne 10. 4. 2018 „Den zdraví “, který byl zaměřen na zlepšování zdravotního stavu obyvatel a byl oslavou zdravého životního stylu v nejširším slova smyslu.

Od úterý do čtvrtka 24. 4. - 26. 4. 2018 probíhal na naší škole zápis do 1. ročníku.

Skvělého úspěchu dosáhly naši klokánci a klokáňata v okresním srovnání výsledků soutěže Matematický klokan.

Ve středu 25.4.2018 proběhlo školní kolo v kopané Mc Donald´s Cup. Na školním hřišti sehrály své zápasy všechny třídy 1.-5. ročníku.

17. dubna se šestice statečných matematiků (K. Kodl - VI., T. Hanková a J. Trsek - VII.,S. Jandová, A. Kropíková a J. Suhay-VIII. ) vydala do J. Hradce, aby změřili síly s nástrahami a záludnostmi královny věd v okresním kole matematické soutěže.

Ve středu 11.4.2018 proběhla v tělocvičně naší školy taneční soutěž. Zúčastnilo se celkem sedm tříd, které byly rozděleny do dvou kategorií 4. – 5. třídy a 6. - 8. třídy.

V březnu letošního roku započala sezona Turistického závodu, který v uplynulých letech přinesl naší škole celou řadu úspěchů.