První dubnovou středu navštívili prvňáci Městskou knihovnu v Českých Velenicích. Paní knihovnice Hanková všechny mile přivítala, seznámila děti s provozem místní knihovny a programem návštěvy.

Začalo se samozřejmě pohádkami! A to pohádkami Václava Čtvrtka. Paní knihovnice ukázala všechny knihy, které mají v místní knihovně od tohoto autora. Děti si je mohly prohlédnout a pak následoval první úkol, namalovat obrázek z pohádek od pana Čtvrtka. Během malování četla paní knihovnice pohádku o kocourku Damiánovi. Poté ještě prověřila znalosti školáků obrázky pohádkových postav a je nutné konstatovat, že děti znaly téměř všechny! Pak přišlo na řadu promítání, kde se prvňáci dozvěděli, jak se má zacházet s knihou. A když už všichni věděli, jak se mají ke knihám chovat, byla paní knihovnice tak velmi hodná a nechala žáčky vypůjčit si jakoukoli knihu z polic. Zájem o knihy byl veliký! Závěrečný kvíz z pohádek Václava Čtvrtka děti hravě zvládly. Zhlédnutím pohádky Z mechu a kapradí se prvňáčci s knihovnou rozloučili.

Děkujeme paní knihovnici Hankové za milý a profesionální přístup a za podporu zájmu o knihy a čtenářství u žáků prvních tříd.