Ve středu 24. května se uskutečnilo finále 8. ročníku Zvonku z Novohradských hor.

Dne 18. května se žáci 6. ročníku vydali na exkurzi do přírodní rezervace Červené blato. Do Nových Hradů jsme se dopravili vlakem, a potom už pěšky do rezervace, kde na nás čekali lektoři z CHKO Třeboňsko.

Ve čtvrtek 18. května 2017 se konalo v Českých Budějovicích krajské kolo Štafetového poháru. Soutěže se zúčastnilo 15 škol.

Naši osmáci se letos vydali na výlet do Plzně. Po časném srazu (v nekřesťanských 5 hodin odjížděl vlak!) přežili cestu do Plzně bez následků a vrhli se do ZOO.

Dne 6. 5. 2017 byl zahájen v Kraslicích Český pohár v turistickém závodě. Prvního postupového kola se zúčastnilo také 9 žáků naší školy:

V pátek 5. května 2017 se konalo v Jindřichově Hradci okresní kolo. Soutěže se zúčastnilo šest škol. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - mladší (ročník 2007 a 2008), starší (ročník 2005 a 2006). Tyto štafety běžely 8 x 100m. Dále běžely štafety smíšené 8 x 200m.  V doplňkových disciplínách (skok daleký a hod medicimbálem) soutěžilo od 15 do 20 dětí.

Ve čtvrtek 11.5.2017 jsme se zúčastnili okresního kola kategorie 1. - 3. tříd.

Hráči: 3.A - Dörfelová Adéla, Kieu Tuan Hung

3.B - Koller Filip, Koželuh David

2.A - Ježek Matyáš

1.A - Hycl David, Lehrmann Štěpán, Novotný Matyáš, Slíva Tobiáš, Troják Marek,

1.B – Trinh Gia Bao

V úterý 9.5.2017 jsme se zúčastnili okresního kola kategorie 4. a 5. tříd.

Hráči: 4.B - Novotný Lukáš, Vodička Jiří

5.r. - Balaško Patrik, Horvath Filip, Hycl Adam, Ježek Tomáš, Kotrba Damián, Nguyen Quoc Anh, Štochl Jiří, Tieu Martin