Ve středu 24. května se uskutečnilo finále 8. ročníku Zvonku z Novohradských hor.

Je to přehlídka nejúspěšnějších recitátorů a zpěváků z oblastních kol. Zároveň probíhá vyhlášení výtvarné soutěže. Výtvarníci se po vyhlášení odebrali na dvorek Kulturně společenského centra, kde společně tvořili-vybarvovali předtištěné obrázky-historické budovy Nových Hradů.

Naši školu reprezentovali : Gabriela Jandová-2.m. zpěv a zároveň společně s Jůlií Doanovou 2.m duo. Anna Večeřová-2. m, recitace, Lenka Luňáková-3.m, recitace. Letos získala ještě 3. m ve zpěvu Barbora Smolková, ta se nemohla finále zúčastnit.

Každý finalista po svém vystoupení dostal věcnou odměnu.

Ve výtvarné soutěži byli úspěšní Matyáš Švec-3.m. a Nguyen Chien Cong-1.m. Téma letošního ročníku znělo STROJE. Ačkoli to zní nezáživně, někteří ho zvládli bravurně.

Všechny, kteří se zúčastnili oblastních kol , čeká ještě koupání v bazénu v Rezidenci Nové Hrady.