Plavecký výcvik probíhal ve školním roce 2018/2019 od 10.1.2019 do 16.5.2019 (9 lekcí) v plaveckém bazénu Sole-Felsen-Bad v Gmündu.

Žáci jezdili autobusy firmy Stibus Trhové Sviny.

Plaveckého výcviku se zúčastnilo 50 žáků tříd 3.A, 3.B a 4.B. Výcvik plavání vedli učitelé naší školy: Mgr. Květa Machová, Mgr. Božena Nedorostová, Mgr. Jana Zemánková, Ing. Oldřich Kučera a Mgr. Oldřich Stellner.  

Žáci byli rozděleni podle počátečních dovedností do pěti družstev. Tři družstva tvořili plavci, kteří si v bazénu zdokonalovali plavecké styly, které již uměli. Seznamovali se také s dalšími plaveckými styly, učili se potápět, lovit předměty a skákat do vody. Další dvě družstva tvořili neplavci. Postupně se všichni naučili nebát se vody, potopit se, skočit do vody a uplavat několik metrů jedním plaveckým stylem.

Plavecký výcvik těchto tříd bude pokračovat ve školním roce 2019/2020 dalšími lekcemi.

                                                                                   Jana Zemánková