16. 5. se žáci 7. B zúčastnili projektu Půda s odborníkem Ing. Petrem Císařem Ph.D. Projekt trval čtyři vyučovací hodiny.

Žáci byli rozděleni do skupin a procházeli jednotlivá stanoviště, kde prováděli různé experimenty s půdou, kterou si nasbírali v okolí školy. Vyzkoušeli si erozi půdy, její propustnost, chemickou analýzu půdy (měření pH, dusičnanů,…), sledovali absorpci tepla různými povrchy pomocí termo kamery, ve skleněném válci sestavili vrstvy půdy, jak se nacházejí v přírodě a mnoho dalších pokusů. Výsledky si zaznamenávali a na závěr je použili k vyhodnocení. Díky projektu se žáci seznámili se vznikem půdy, jejím složením a využíváním. Děkujeme p. Císaři za veškerou práci na tomto projektu a zapůjčení přístrojů.