V říjnu žáci osmého a devátého ročníku změřili síly v soutěži Přírodovědný Klokan. Řěšili úlohy z biologie, matematiky, fyziky, chemie a zeměpisu.

Naši osmáci si vyzkoušeli aktivity při laboratorní práci na hodině fyziky.

V tomto roce probíhá již 15. ročník Astronomické olympiády. Nejprve soutěžící řeší úlohy školního kola, kdy mohou k práci využít nejen vlastní poznatky, ale i např. knihy, časopisy, učebnice, internetové zdroje. Ve školním kole plní 5 skupin úloh-přehledový test, doplňovačky, poznávání obrázků a fotografií, početní úlohu atp. Pro postup do dalšího, krajského kola, potřebuje soutěžící získat alespoň 20 bodů z maximálně možných 50.

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 se uskutečnil turnaj 5. - 9. ročníku v kuželkách v kuželně TJ Lokomotiva České Velenice v rámci náboru dětí do oddílu kuželek.

12. října měli žáci 9. ročníku možnost navštívit Burzu škol v Třeboni a zároveň využili pozvání SŠ Třeboň k exkurzi na den otevřených dveří.