V říjnu žáci osmého a devátého ročníku změřili síly v soutěži Přírodovědný Klokan. Řěšili úlohy z biologie, matematiky, fyziky, chemie a zeměpisu.

11. října žáci devátého ročníku navštívili Burzu škol v Třeboni. Získali tam plno informací a brožur o středních školách a učilištích z našeho kraje.

V tomto roce probíhá již 16. ročník Astronomické olympiády. Nejprve soutěžící řeší úlohy školního kola, kdy mohou k práci využít nejen vlastní poznatky, ale i např. knihy, časopisy, učebnice, internetové zdroje. Ve školním kole plní 5 skupin úloh-přehledový test, doplňovačky, poznávání obrázků a fotografií, početní úlohu atp. Pro postup do dalšího, krajského kola, potřebuje soutěžící získat alespoň 20 bodů z maximálně možných 50.