V rámci vyučovacího předmětu prvouka a tematického celku „Péče o zdraví“ se obě první třídy zapojily do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o.

Tato společnost, která pomáhá s prevencí zubního kazu, zaslala všem prvňákům taštičky, které obsahovaly zubní kartáček a pastu, přesýpací hodiny pro čištění zubů a žvýkačky bez cukru. Paní učitelky obdržely metodický materiál, výukové DVD „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, interaktivní program, pracovní listy pro prvňáky, vzdělávací plakát a samolepky.

Poslední únorový den se uskutečnila hodina, která byla věnována tomuto preventivnímu programu. Vyučovací hodina byla zahájena seznámením dětí s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme a co je zubní kaz. Poté následovala projekce filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, na kterou navazovalo probrání zásad správné péče o zuby, jak si zoubky čistit a proč máme navštěvovat zubního lékaře. Pak přišlo na řadu plnění úkolů v interaktivním programu a vyplnění pracovních listů. Na závěr všichni obdrželi výše uvedené taštičky a samolepky.

Společnost dm drogerie markt s. r. o. vyhlásila soutěž o zájezd na divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy. Pro zařazení do soutěže je potřeba s dětmi vytvořit projekt na téma „Prevence zubního kazu“. Obě první třidy tuto možnost využijí a do soutěže se zapojí. Držte nám palce!

Třídní učitelky J. Havlová, V. Wipplingerová

zuby2