Příměstské tábory, které organizovala společnost Attavena, o.p.s. pro děti 1.-5. ročníku, se konaly v ZŠ České Velenice ve dvou termínech.

Příměstský tábor od 22.7. do 26.7.2019, který byl více zaměřen sportovně, probíhal pod vedením paní učitelky Jany Zemánkové a Patrika Zemánka. Děti byly rozděleny na dvě družstva. Po celou dobu tábora proti sobě družstva soupeřila ve štafetách, vědomostních soutěžích, v netradičním soutěžích a různých hrách. Děti hrály hry, které znají, např. vybíjenou, přehazovanou, florbal, fotbal, ale třeba i ty, které nejsou tolik známé, např. softball, diskoball apod.

Druhý příměstský tábor probíhal od 19.8. do 23.8.2019 pod vedením paní učitelky Jany Zemánkové a paní učitelky Kamily Čermákové. Tento tábor byl zaměřen více na výtvarné činnosti, ale také na sport. Děti si vytvořily spoustu krásných věcí, a to nejen z papíru, ale i z dalších zajímavých materiálů. Při obou táborech děti navštívily v úterý dopoledne Fénix, kde byly promítány filmy pro děti. Poslední den si děti na památku nabarvily trička, namalovaly si obličej, vyhlašovaly se výsledky soutěží a rozdávaly se diplomy. Příměstské tábory se dětem moc líbily.

Zemánková Jana