Stává se již tradicí, že příměstské tábory pro děti 1. stupně, které se konají o prázdninách v ZŠ České Velenice, organizuje společnost Attavena, o.p.s.

V letošním roce probíhaly příměstské tábory ve dvou termínech. První příměstský tábor od 20.7. do 24.7.2020 byl více zaměřen sportovně a probíhal pod vedením paní učitelky Jany Zemánkové a Patrika Zemánka. Děti byly rozděleny na dvě družstva. Tato družstva mezi sebou soupeřila v různých sportovních a netradičních soutěžích, ve štafetách a vědomostních soutěžích. Hrály se různé hry, např. vybíjená, florbal, fotbal, softball, diskoball, diskgolf apod. Druhý příměstský tábor probíhal od 17.8. do 21.8.2020 pod vedením paní učitelky Jany Zemánkové a paní učitelky Kamily Čermákové. Tento tábor byl zaměřen více na výtvarné činnosti, ale nechyběl ani sport. Děti si vytvořily spoustu krásných věcí, a to nejen z papíru, ale i z dalších zajímavých materiálů. Vytvořily si také náramky přátelství. Ve sportu plnily děti tzv. výzvy. Při obou táborech děti navštívily v úterý dopoledne Fénix, kde byly promítány filmy pro děti. Poslední den si děti na památku nabarvily trička, namalovaly si obličej, vyhlašovaly se výsledky soutěží a rozdávaly se diplomy. Příměstské tábory  se dětem moc líbily a těší se na příští prázdniny.

                                                                                                           Zemánková Jana