Žáci 6. tříd se 29. 4. se svými třídními učiteli vydali prozkoumat přírodní rezervaci Terčino údolí u Nových Hradů, kde byla vytvořena naučná stezka.

28. 4. byl pro žáky 8. tříd naplánován projektový den „Chemie zábavně“ z projektu EduSTEM. Program vedl PhDr. Tomáš Kudrna.

22. dubna se na celém světě slaví Den Země. Tento ekologicky motivovaný svátek má upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí.

V úterý 12. 4. 2022 proběhlo školní kolo v kopané McDonald´s Cup. Na školním hřišti sehrály své zápasy nejprve všechny třídy 1.-3. ročníku, poté třídy 4. a 5. ročníku.

12. dubna se dvojice statečných matematiků (Wennuo Wang "Jana"- VII.B a Wenshuo Wang "Oto" - VIII.B ) vydala do J. Hradce za laskavé asistence pana P. Ševčíka, aby změřili síly s nástrahami a záludnostmi královny věd v okresním kole matematické soutěže.

Dne 21.4.2022 se konalo okresní kolo v kopané Mc Donald´s Cup kategorie 4. a 5. tříd v Jindřichově Hradci.