12. dubna se dvojice statečných matematiků (Wennuo Wang "Jana"- VII.B a Wenshuo Wang "Oto" - VIII.B ) vydala do J. Hradce za laskavé asistence pana P. Ševčíka, aby změřili síly s nástrahami a záludnostmi královny věd v okresním kole matematické soutěže.

Řešili, a vyřešili,  3 zapeklité úlohy. Kdo si to někdy nezkusil, netuší, jak vyčerpávající takové matematické úlohy mohou být.  Každá úloha je oceněna 6 body. Aby se řešitel mohl prohlásit za úspěšného řešitele okresního kola, musí získat min. 9 bodů.

Skvělých výsledků dosáhli oba naši reprezentanti: Wennuo Wang - 6. místo,  Wenshuo Wang - 3. místo (obhájil loňské umístění z kategorie 7. tříd!)

Oběma děkujeme a gratulujeme! A za rok můžete uspět třeba i vy...

Přejeme hodně štěstí v příštím ročníku.

Vysoce oceňujeme ochotu věnovat se ve svých volných chvílích řešení opravdu obtížných úloh a děkujeme za podané výkony.

Za organizátory P. Cehák