SOUTĚŽ MLADÝ MÓDNÍ NÁVRHÁŘ 2023

Soutěž byla vyhlášena OA, SOŠ a SOU Třeboň, je určena pro žáky 5. - 9. ročníků ZŠ a ZUŠ.

Školní kolo proběhlo v průběhu ledna a února během hodin výtvarné výchovy, dále měli žáci možnost práce dokončit doma a konzultovat s vyučujícím možné úpravy návrhů.

Výsledky školního kola:

Kategorie A: 5. a 6. třída – téma: Geometrie

                        1.místo: Adéla Opelková VI.B

                        2.místo: Daryna Horkun VI.B

                        3.místo: Lucie Širá VI.B

                                      Karolína Machová VI.B

                                                                                                                

Kategorie B: 7. a 8. třída – téma: Koláž

                        1.místo: Eliška Pánková VIII.A

                        2.místo: Wennuo Wang VIII.B

                        3.místo: Michaela Městková VII.B

Kategorie C: 9. třída – téma: Inspirace českým lidovým krojem

                        1.místo: Veronika Žaludová IX.A

                        2.místo: Marie Novotná IX.A

                        3.místo: Eliška Rysová IX.B

                                                                                                                                                                                                                                       

Všichni účastníci zaslouží velkou pochvalu za vynaloženou práci.

Návrhy ze školního kola byly odeslány do Třeboně, kde porota z učitelů a studentů střední školy vybírala nejlepší práce.

Vítězové jednotlivých kategorií byli dne 30. března pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků. Mezi nejlepšími mladými návrháři z celého Jihočeského kraje bylo i 8 žáků naší školy – Roderik Štefan VI.A, Michaela Městková VII.B, Emma Zibrova VII.B, Eliška Pánková VIII.A, Wennuo Wang VIII.B, Adéla Korandová VIII.B, Veronika Žaludová IX.A a Marie Novotná IX.A.

V rámci akce byl pro děti připraven bohatý a zajímavý program, nejdříve vydařené kulturní představení studentů střední školy, dále byly oceněným žákům předány diplomy a drobné odměny, pak následovala módní přehlídka tvorby studentů školy. Součástí byly také workshopy, kde si účastníci soutěže mohli vlastnoručně vyrobit různé ozdobné předměty z textilních materiálů. Byl tím završen opravdu vydařený program, žáci si odváželi hodně zajímavých zážitků a také odhodlání příští rok se soutěže zúčastnit opět.