Preventivní program Veselé zoubky, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o., se uskutečnil poslední květnové pondělí v prvních třídách. Tento preventivní program již jedenáct let přispívá ke zlepšení povědomí o správné péči o dětský chrup.

Žáci prvních tříd byli nejprve seznámeni s tématem programu a informacemi o tom, jak zuby fungují, k čemu je máme, jak rostou, mění se a co je zubní kaz. Následně prvňáci zhlédli film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, který veselou formou ukázal, proč je důležité pečovat o své zuby. Interaktivní program prověřil znalosti dětí o hygieně zubů a objasnil, proč je důležité navštěvovat zubního lékaře. Vyplnění pracovního listu bylo posledním bodem programu. Na závěr každý žák obdržel preventivní taštičky s produkty péče o zuby, které obsahovaly: zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů a samolepky.

Prevence zubního kazu je důležitá zejména u malých dětí, tudíž je tento preventivní program Veselé zoubky skvělým pomocníkem v péči o dětský chrup. Děkujeme společnosti dm drogerie markt s. r. o. za metodický materiál a preventivní taštičky pro žáky.

J. Havlová, V. Wipplingerová, třídní učitelky