Osmáci se letos vydali za kulturou. V rámci výletu navštívili filmové představení v multikině, které měli pouze pro sebe.

26. 5. měli žáci šestého a sedmého ročníku možnost poslechnout si úspěšného medailistu z paralympijských her Davida Drahonínského. Část besedy byla věnována "vozíčkáři" Davidovi - jak se jemu stal úraz, který způsobil upoutání na vozík, jak se mohou do stejné situace dostat i ostatní, ale i jak se s touto těžkou situací smířit a pokračovat v plnohodnotném životě a dosáhnout i velkých úspěchů - např. zlaté paralympijské medaile v lukostřelbě.

Naši deváťáci si zavzpomínali na ruční práce a zkoušeli si vyrobit (a hlavně vyvážit) ptáčka, stojícího na zobáčku. Jak se jim to dařilo vidíte na následujících fotografiích

V pátek 21. května se na školním hřišti uskutečnil již XXI. ročník Memoriálu Z. Kloidy.

Žáci 1. – 3. ročníků závodili ve štafetě 12 x 100 m. Souboj mezi prvními třídami vyhrála 1. A s časem 4:19. Mezi 2. – 3. třídami vyhrála 2. B s časem 3:48. Žáci 4. – 9. ročníků závodili ve štafetě 12 x 200 m s plněním úkolů na stanovištích (hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky na balonky a hod obručí). V kategorii 4. – 5. tříd zvítězila třída 5. B s časem 15:15, mezi 6. – 7. třídami zvítězila třída 7. A s časem 12:29. V nejstarší kategorii 8. – 9. tříd zvítězila 9. třída s časem 12:51.

Závodníci po dvouleté pauze na sobě nenechali nic znát, a i přes slunné počasí dali do běhu maximum. Děkujeme všem rodičům a návštěvníkům, kteří přišli podpořit a fandit.

Za organizátory S. Švecová

V průběhu května se třídy prvního stupně dvakrát zúčastnily sportovního programu, pod vedením pana Krtka. Tento sportovní program měl žáky podpořit se opět po covidové době navrátit ke sportu a sportovním aktivitám.