Deváťáci letos vyraziliza kulturou. V rámci výletu navštívili Muzeum fantastických iluzí a Národní muzeum v Praze.

Letošnímu školnímu kolu nepřálo počasí, proto se po dvou odložených termínech odehrál tento turnaj ve dvou dnech. Žáci 1.-3. ročníku odehráli své zápasy v úterý 23.5.2023 odpoledne v tělocvičně naší školy (déšť byl stále naším nepřítelem). Na kvalitu hry to žádný vliv nemělo, naopak menší prostor byl pro naše malé fotbalisty výhodou.

Dne 17. května 2023 se uskutečnila dopravní výchova ve třetích třídách. Dopravní výchova byla rozdělena do dvou částí, praktické a teoretické.

„Atletický čtyřboj je soutěž pětičlenných družstev žáků druhého stupně ZŠ, kdy do celkového pořadí se počítají čtyři nejlepší výkony v každé disciplíně.

16. 5.  a 17. 5. se naši čtvrťáci zúčastnili mezinárodního testování TIMSS. Žáci z vybraných tříd vypracovali žákovský test obsahující 2 sady otázek z matematiky a přírodních věd a poté vyplnili žákovský dotazník.

Okresní kolo Poháru rozhlasu, což je lehkoatletická soutěž, se uskutečnilo ve čtvrtek 11. 5. 2023 na atletickém stadionu v Jindřichově Hradci.

V pěti hodinách přírodopisu jsme se v 6. ročnících věnovali projektu včela/mravenec. Cílem bylo vytvořit kreativní, pokud možno „interaktivní“ plakát či lapbook na dané téma.

25. 5. 2023 se žáci 7. ročníku vydali do Třeboně na exkurzi EVVO. Zúčastnili se výukového programu „Pastičky“ v záchranné stanici pro volně žijící zvířata, který organizoval Český nadační fond pro vydru.

16. 5. se žáci 7. B zúčastnili projektu Půda s odborníkem Ing. Petrem Císařem Ph.D. Projekt trval čtyři vyučovací hodiny.