Letošnímu školnímu kolu nepřálo počasí, proto se po dvou odložených termínech odehrál tento turnaj ve dvou dnech. Žáci 1.-3. ročníku odehráli své zápasy v úterý 23.5.2023 odpoledne v tělocvičně naší školy (déšť byl stále naším nepřítelem). Na kvalitu hry to žádný vliv nemělo, naopak menší prostor byl pro naše malé fotbalisty výhodou.

Ve středu 25.5.2023 sehráli své zápasy žáci 4. a 5. ročníku. Počasí se umoudřilo, a tak se hrálo na školním hřišti. Po napínavých soubojích, které často rozhodovaly penalty se nejlepším střelcem celé soutěže stal Bob Lu ze 4.A třídy.

Pravidla byla pro celý 1. stupeň stejná. Každá třída si vytvořila družstvo (8-12 chlapců a děvčat). Každé družstvo mělo odlišnou barvu triček. Zápasy se hrály 2x5 minut. Nejprve proběhly zápasy mezi třídami v ročníku, poté následovaly zápasy o 1.-3. místo. Hrálo se na vítězství, v případě remízy se kopalo 5 penalt.

Celý turnaj se hrál za účasti třídních učitelek a kamarádů, kteří fandili našim fotbalistům. Všichni účastníci obdrželi sladkou odměnu a každá třída diplom.  

Rozhodčími byli žáci 9. ročníku – Samuel Charvát a David Koželuh.

Výsledky: 1.-3. ročník                               4.-5.ročník

                 1. místo: 2.A                               1.místo: 5.B

                 2. místo: 3.B                               2.místo: 4.B

                 3. místo: 1.A                               3.místo: 4.A

                4. místo: 1.B, 2.B, 3.A                 4.místo: 5.A

Zemánková Jana