V tomto roce probíhá již 21. ročník Astronomické olympiády. Nejprve soutěžící řeší úlohy školního kola, kdy mohou k práci využít nejen vlastní poznatky, ale i např. knihy, časopisy, učebnice, internetové zdroje. Ve školním kole plní několik skupin úloh-přehledový test, doplňovačky, poznávání obrázků a fotografií, početní úlohu atp. Pro postup do dalšího, krajského kola, potřebuje soutěžící získat alespoň 20 bodů z maximálně možných 50.

Všem účastníkům děkujeme za aktivitu, ochotu a snahu řešit namáhavé úlohy a v neposlední řadě také za předvedené výkony, přičemž vysoce oceňujeme aktivní účast nejen vítězů a postupujících, ale (a možná o to více) i těch méně úspěšných, pro které je to třeba i daleko obtížnější a přesto jsou ochotni(y) se do soutěže zapojit. Tedy v duchu coubertinovského: „L’important dans la vie ce n’est point le triomphe, mais le combat, l’essentiel ce n’est pas d’avoir vaincu mais de s’être bien battu.“ (Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře. Tedy zkráceně, leč nikoliv tak výstižně - „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“ ).

S povděkem a úctou k soutěžícím kvitujeme  účast v letošní soutěži - v kategorii 6. a 7. tříd 14 soutěžících a z toho 8!!! úspěšných řešitelů s postupem do dalšího kola. V kategorii starší - 8. a 9. tříd - opravdu těžko uvěřitelných 20 soutěžících, ze kterých postupuje dále 9 (Soutěž  letos rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou...)

Úspěšní řešitelé se od ledna zapojí do 2. - korespondenčního - kola. Přejeme jim hodně úspěchů.

Kategorie G-H – 6. a 7. ročník

Kategorie E-F – 8. a 9. ročník