Od října do února probíhala na škole matematická olympiáda také v kategoriích Z6 - 6. ročník, Z7 – 7. ročník a Z8 – 8. ročník. Do soutěže se zapojilo 8 žáků.

Úlohy jsou opraveny a ohodnoceny známkami – 1 výborné řešení, 2 dostatečné řešení nebo částečné řešení a 3 nevyhovující řešení. Největší potíží pro účastníky je vysvětlit postup řešení, zachycení sledu úvah, které k řešení vedou.

Výkonu všech matematiků si velmi vážíme a s ohledem na obtížnost úloh si také opravdu ceníme podaného výkonu. Zároveň, ač neradi, musíme zmínit lenost a nechuť žáků 7. ročníku a VIII.A, kde se do soutěže nezapojil žádný žák. Snad se příští rok odváží zúčastnit aktivně a něco pro sebe udělat.

Úspěšným řešitelem školního kola se stává každý účastník, který je alespoň ve 4 úlohách hodnocen nejhůře stupněm 2. Do okresního kola navrhuje postup 1 žáka.

Výsledky kategorie Z6:                                     postup do okresního kola(P)

1. B. Malová
  2. E. Šlefrová
  3. E. Zikešová
  4. V. Sípal
  5. V. Císař

D. Schicker

7. R. Brand

Výsledky kategorie Z8:

1. E. Zibrova                   VIII. B                   úspěšný řešitel       P

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí a příznivou konstelaci hvězd při řešení úloh okresního kola (pravděpodobně 3. 4. 2024).

Za pořadatele P. Cehák