Ve čtvrtek 8. června 2023 byl zakončen plavecký výcvik žáků tříd 4.A, 4.B, 5.A a 5.B, který probíhal od 20. října 2022 v rakouském Sole-Felsen-Bad Gmünd. Pronájem plaveckého bazénu včetně autobusové dopravy a pojištění žáků hradila základní škola.

Výcvik plavání vedli učitelé naší základní školy: Mgr. Karolína Lexová, Mgr. Radka Ševčíková, Mgr. Jana Zemánková, Ing. Oldřich Kučera a Mgr. Oldřich Stellner.

Všichni žáci se naučili plavat. Neplavci zvládli základy plavání. Plavci si zdokonalili své dovednosti a naučili se další plavecké styly. Všichni se naučili potápět, lovit předměty a skákat do vody, plavci zvládli i šipku. Zahráli jsme si různé vodní hry a vyzkoušeli i tobogán.

Závěrečné hodiny byly věnované plavání na vytrvalost a plaveckým závodům. Soutěžilo se ve třech plaveckých stylech – prsa, kraul a znak.

V kategorii dívek – plavecký styl prsa obsadila 1.místo Němcová Tereza, 2.místo Bližňáková Barbora a 3.místo Šlefrová Eva. Plavecký styl kraul - 1.místo Bližňáková Barbora, 2.místo Malová Barbora a 3.místo Němcová Tereza. Plavecký styl znak – 1.místo Bližňáková Barbora, 2.místo Čadová Vendula a 3.místo Zikešová Ema.

V kategorii chlapců – plavecký styl prsa obsadil 1.místo Brand Richard, 2.místo Lužický Vojtěch a 3.místo Císař Vojtěch. Plavecký styl kraul - 1.místo Brand Richard, 2.místo Sípal Vojtěch a 3.místo Císař Vojtěch. Plavecký styl znak - 1.místo Brand Richard, 2.místo Císař Vojtěch a 3.místo Schicker Daniel.

Všichni žáci obdrželi za své plavecké výkony diplom (šnek, kapr, delfín). Vítězové plaveckých závodů dostali k diplomu i drobnou odměnu.