Ve dnech 16. a 17. října 2023 proběhlo školní kolo 46. ročníku Pythagoriády. Tato matematická soutěž je letos určena pro žáky 5. - 8. ročníků.

Soutěžící řešili 15 náročných matematických úloh, na což měli 60 minut. Celkem mohli získat 15 bodů. Úspěšným řešitelem se stal ten, který získal 10 a více bodů. Ti jsou navrženi na postup do 2. kola

Z výsledků (zvýrazněni jsou úspěšní řešitelé školního kola)

1. Karolína Městková V.A
2. Mikuláš Sobotka V.B
3. Dominik Šrámek V.A

1. Barbora Malová VI.A
2.  Ema Zikešová VI.B
3. - 4. Tereza Němcová VI.A
Eva Šlefrová VI.A

1. Ema Staňková VII.B
2. Barbora Görgeiová VII.B

1. Emma Zibrova VIII.B
2. Veronika Violová VIII.B
3. - 5. David Hycl VIII.A
Michaela Městková VIII.B
Kateřina Mikušáková VIII.B

Všem žákům děkujeme za účast a ochotu zatěžovat vlastní nervovou soustavu v jejich volném čase. Vítězům gratulujeme. Velmi si ceníme velké účasti žáků a děkujeme opravdu všem účastníkům, neboť i v matematice platí slavné „Coubertenovské“ heslo- není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, a zároveň neméně známé české – kdo nic nedělá, sice nic nezkazí, ale také se nic nenaučí!!! Takže ještě jednou - Děkujeme za účast a vysoce vyzdvihujeme a zároveň oceňujeme snahu a píli všech.

Za pořadatele P. Cehák