• Budova Základní školy České Velenice
  • Ateliér Výtvarné výchovy - kreslící plátno
  • Učebna Informatiky

aktskola rodice vitani cert2

Adresa pro doručování dokumentů v analogové podobě, která je současně adresou pro doručování dokumentů v digitální podobě doručovaných na přenosných technických nosičích dat:

• Základní škola a Mateřská škola České Velenice, třída Čsl. legií 325, 378 10 České Velenice

Úřední hodiny podatelny:

• Po - Pá od 7:00 do 14:00

Elektronická adresa podatelny:

Identifikátor datové schránky:

• q3xmcic

Přehled formátů, ve kterých podatelna přijímá dokumenty v elektronické podobě:

• PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX

přehled přenosných technických nosičů dat, na kterých podatelna přijímá dokumenty v elektronické podobě:

• CD, CDRW, DVD, DWDRW, USB flash disk

Pokud elektronické podání nesplňuje některý z požadavků na jeho doručení, nebo byl zjištěn výskyt chybného datového formátu, případně počítačový program, který je způsobilý přivodit škodu na informačním systému, není elektronickou podatelnou přijato a ve zprávě jeho odesílateli je uveden konkrétní důvod zapříčiňující nepřijetí.

Povinné informace

Povinně zveřejňované informace podle vyhlášky č. 442/2006 Sb., která stanoví strukturu informací zveřejňovaných o povinném subjektu dle § 5 odst. 1 a 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

1. Název

Dokumenty organizace

7. Rozpočet

8. Žádosti o informace

Informace lze žádat v kanceláři školy v úředních hodinách.

9. Příjem žádostí a dalších podání

Příjem žádostí a dalších podání lze provést v ředitelně v úředních hodinách nebo elektronicky na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace veřejnosti poskytuje ředitel školy Ing. Oldřich Kučera

11. Opravné prostředky

Lze podat písemně v kanceláři školy nebo pomocí datové schránky.

12. Formuláře

13. Popisy postupů návody pro řešení životních situací

14. Předpisy

14.1 Nejdůležitější používané předpis

Prohlášení o přístupnosti

Základní škola a Mateřská škola České Velenice se zavazuje ke zpřístupnění obsahu svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, které provádějí směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetové stránky zsvelenice.cz.

Stav souladu

Tyto webové stránky jsou částečně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., ve znění pozdějších předpisů, z důvodu nesouladu nebo výjimek uvedených níže.

Přístupnost obsahu

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména tam, kde je to vhodné vzhledem k jejich rozsahu nebo složitému formátování. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Některé odkazy na náhledových fotografiích ve fotogaleriích nemají textový popis, protože obrázky nemají uvedený alternativní text. Vzhledem k množství fotografií a kapacitám provozovatele webu by doplnění smysluplného alternativního textu ke všem fotografiím způsobilo nepřiměřenou zátěž (podle § 7 zákona č. 99/2019 Sb.)

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

• Toto prohlášení bylo vypracováno dne 1. 9. 2020.
  • Prohlášení o přístupnosti bylo revidováno dne 1. 9. 2020

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Cílem Základní školy a Mateřská školy České Velenice  je, aby webové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům. Vaše náměty či informace o problémech při zobrazování stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodného podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky zákona č. 99/2019 Sb., ve znění pozdějších předpisů, včetně možnosti podat podnět vůči příslušným státním orgánům, můžete psát na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt na dodavatele technického řešení

Postup pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu s čl. 7 odst. 1 písm. b) směrnice, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra, odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3, 140 21 Praha 4

Co je GDPR?

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR) je nová  legislativa EU, která výrazně zvýší ochranu osobních dat občanů.

GDPR bylo přijato v dubnu 2016, ale vstoupilo v účinnost  od 25. května 2018 a představuje nový právní rámec ochrany osobních údajů v evropském prostoru s cílem hájit co nejvíce práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty včetně osobních údajů. GDPR se týká všech firem a institucí, ale i jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů. V souvislosti s GDPR zřizujeme nezávislou kontrolní funkci DPO (Data Protection Officer) -  Pověřenec pro ochranu osobních údajů.

1. stupeň  2. stupeň
 I. A - R. Ševčíková

VI. třída - I. Kodlová

I. B - I. Kotrbová