Na začátku února jsme se seznámili se slovem „ rodokmen.“ Když už to bylo prvňáčkům jasné, pustili jsme se do jeho vytvoření.

Skoro všichni znali jména svých rodičů a prarodičů. Protože to dětem se psaním ještě úplně nejde, malovaly portréty. Další týden děti kreslily členy své rodiny, včetně domácích mazlíčků. Víte, že z prvního písmene svého jména můžete namalovat vtipnou postavičku? Dále jsme malovali a vystřihávali točícího hada. A protože se nám trochu stýskalo po sněhu, namalovaly a vystříhaly děti kamaráda sněhuláka. Každý sněhulák měl tolik koulí, kolik měl písmen ve jméně.

Během měsíce února proběhla soutěž Žraločí závody. Každý soutěžící si sám vybarvil a vystřihl žraloka. No a pak už ho musel foukáním dostat přes určené území v co nejkratším čase. Všichni byli velice šikovní. Vítězové dostali diplom a ceny a ostatní alespoň malou sladkost. Užili jsme si u toho hodně legrace.