V současnosti máte, kromě níže uváděných informací a učiva od vyučujících, možnost využívat celé řady podpůrných materiálů pro distanční vzdělávání. Odkazy doplňujeme dle možností.

 

Každý den dopoledne spustila Česká televize projekt UčíTelka (po kliknutí se optevře nové okno), který je určen pro podporu vyučování žáků 1. stupně.

Zároveň běží program Odpoledka na ČT 2 od 12 do cca 15. hodin, který je určen žákům 2. stupně (pořady dohledejte v aktuálním tv programu nebo v iVysílání ČT).

ČT 1 vždy v úterý (Čj) a čtvrtek (M) od cca 14.00 program Škola doma. Interaktivní program podpory přípravy na př. zkoušky. Zkuste to, uvidíte...

 

Pro podporu výuky doporučujeme též programy z projektu Khanova akademie - dostupné v Aj např. na Youtube nebo česky Khanova škola.

 

Ministerstvo školství připravilo web s informacemi a zdroji pro podporu vzdělávání Na dálku. (nadalku.msmt.cz)

 

Nakladatelství Fraus zpřístupnilo pro podporu domácí výuky některé materiály zdarma - https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma, portál Škola s nadhledem je též zdarma

 

Nakladatelství Nová škola (učebnice a PS používáme v některých ročnících a předmětech)

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodlouží do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka.

Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

Dnes 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznamují s písmenem B.

 

Nakladatelství ALTER zpřístupnilo na 30 dní zdarma svoje el. učebnice a PS. Materiály jsou především pro 1. stupeň). Bližší informace zde - https://www.alter.cz/nakladatelstvi/domaci-vyucovani-2020

Zdarma pro domácí použití i výukové programy pro ČJ 2,3,6 a 7  zde https://www.alter.cz/nakladatelstvi/vyukove-programy-zdarma-2020