Integrací k inkluzi

Projekt „INTEGRACÍ K INKLUZI“ realizuje ZŠ a MŠ České Velenice od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2019.

Hlavním cílem projektu je podpora společného vzdělávání dětí a žáků a osobnostně profesní rozvoj pedagogů.

V rámci realizace projektu bude v základní škole i v mateřské škole působit na celý úvazek vždy jeden rok školní asistentka, která bude mimo jiné poskytovat přímou nepedagogickou podporu dětem i žákům ohroženým školním neúspěchem.

V základní škole bude působit jeden rok na polovinu úvazku speciální pedagog, který bude podporovat žáky ohrožené školním neúspěchem.

V základní škole budou probíhat pro žáky dva čtenářské kluby a dva kluby zábavné logiky a deskových her, kterých se zúčastní žáci ohrožení školním neúspěchem.

Dvě učitelky MŠ budou proškoleny ve specifikaci práce s dvouletými dětmi v mateřské škole a jedna učitelka MŠ bude proškolena jako logopedická asistentka.

V základní škole budou dva učitelé proškoleni na téma čtenářská gramotnost.

Projekt INTEGRACÍ K INKLUZI

je spolufinancován Evropskou unií.