ESF

registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/53.0015

ZŠ a MŠ České Velenice je partnerem projektu, předkladatelem projektu je Novohradská občanská společnost, Pod Vodárnou 349, Nové Hrady, IČ: 69092869 www.novnos.cz

Obsah projektu spočívá v tom, že na naší škole byl ve školním roce 2014/2015:

1. školní kroužek zaměřený na:

1. obecnou kondiční a silovou přípravu dětí a mládeže (mladší školní věk herní formou) v tělocvičně či na hřišti školy.
  2. v návaznosti na silovou a kondiční přípravu bude v rámci kroužku probíhat pod vedením instruktorky s příslušnou licencí výuka dovedností na INLINE bruslích.
    Tato část může probíhat např. na školním hřišti, vyhrazené části parkoviště, v zimě pak ve školní tělocvičně.
    Pro účely této části jsou z projektu nakoupeny inline brusle, chrániče a další potřeby pro trénink.

Motivačním prvkem budou závody a soutěže v inline bruslení mezi školami (červen 2015) v disciplínách jako:
  • Obratnostní/dovednostní dráha (bezpečnost, reakce)
  • Krátké tratě – rychlostní schopnosti
  • Dlouhé tratě – vytrvalostní schopnosti.

Školní kroužek je organizován pro dvě skupiny dětí. Pro každou skupinu probíhá 1 x týdně po dobu 2 vyučovacích hodin.
    Každá skupina má kapacitu maximálně 10 dětí.

2. semináře ke zdravé výživě
Zlepšení kondice dětí zahrnuje i dodržování určitých zásad výživy. Proto budou ve školním roce 2014/2015 uspořádány přímo na škole praktické semináře pro děti.

Inline výuka zahrnuje:
Výcvik na inline bruslích – BEZPEČNOST, OVLÁDÁNÍ BRUSLÍ, REAKCE…
Výuka pádů, vstávání, stabilita, jízda vpřed, brzda, zastavení, zpomalení, oblouk, obrat, jízda vzad – vše podle jasné a ověřené metodiky, posloupnost, jedna dovednost navazuje na další.

Ing. Oldřich Kučera, ředitel školy