V rámci environmentální výchovy se žáci třetích tříd zúčastnili výukového programu ekocentra CEGV Cassiopeia s názvem Včelí království.

SOUTĚŽ MLADÝ MÓDNÍ NÁVRHÁŘ 2023

Soutěž byla vyhlášena OA, SOŠ a SOU Třeboň, je určena pro žáky 5. - 9. ročníků ZŠ a ZUŠ.

Školní kolo proběhlo v průběhu ledna a února během hodin výtvarné výchovy, dále měli žáci možnost práce dokončit doma a konzultovat s vyučujícím možné úpravy návrhů.

20. dubna skupina šesťáků a části VII.B, jinak všichni současní či loňští účastnící Praktik z fyziky, navštívila Národní technické muzeum v Praze.

Od pondělí do čtvrtku 17. 4. - 20. 4. 2023 probíhal na naší škole zápis do 1. ročníku.

V pátek 21. dubna se na školním hřišti uskutečnil již XXII. ročník Memoriálu Z. Kloidy.

Tak takhle to vypadá, když se trápíte a musíte v konkrétní okamžik vyřešit zapeklité úlohy.  Jak to asi dopadne? 

Vzpomínáte? Každý si to prošel...

A všimněte si, jak je nenápadné opisování - pardon - kontrola práce spolužáka...

Od ledna do března mohli úspěšní řešitelé řešit úlohy 2. kola astronomické olympiády.

29. března Wenshuo Wang (IX.B) absolvoval úspěšně krajské kolo matematické olympiády pro žáky 9. ročníku ZŠ a gymnázií. Oto se s náročnými úlohami a velkým stresem popasoval více než úspěšně. Skončil na děleném 25. místě (mezi žáky ZŠ 9.) a úlohy vyřešil, tedy získal potřebný počet bodů jako úspěšný řešitel.

K velkému úspěchu gratulujeme a přejeme hodně štěstí do přijímaček.

22. dubna se na celém světě slaví Den Země. Tento ekologicky motivovaný svátek má upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí.

12. dubna se trojice statečných matematiků (Wennuo Wang "Jana"- VIII.B,  Michaela Městková a Emma Zibrova  - VII.B ) vydala do J. Hradce, aby změřili síly s nástrahami a záludnostmi královny věd v okresním kole matematické soutěže.