V přírodopisu u šesťáků se to v posledních hodinách hemžilo brouky a motýly. Poté, co jsme dosáhli určité úrovně znalostí, rozhodli jsme se, že si je nenecháme jen pro sebe.

Od pondělí do čtvrtku 8. 4. - 11. 4. 2023 probíhal na naší škole zápis do 1. ročníku.

Obě osmičky v letošním roce absolvovaly úspěšnou exkurzi s poutavým vyprávěním do velenické vodárny a také do čističky odpadních vod v našem městě. Tímto děkujeme vstřícnosti a ochotě zaměstnanců velenického ČEVAKu (shodou okolností jsme se zde setkali i s našimi bývalými žáky)

22. dubna se na celém světě slaví Den Země. Tento ekologicky motivovaný svátek má upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí. Na naší škole jsme ho oslavili 26. dubna formou her, vyprávěním, hledáním v literatuře a na internetu nebo zkoumáním přírody.

Každý ročník pracoval s jiným zadáním: 1. ročník – voda, 2. ročník – les, 3. ročník – ekosystémy, 5.ročník – odpady, 6. ročník – půda, 7. ročník - naše město, 9. ročník – globální problémy Země.

Obě osmičky absolvovaly úspěšnou exkurzy do velenické vodárny a také do čističky odpadních vod v našem městě. Tímto děkujeme za vstřícnost a ochotu zaměstnanců velenického ČEVAKu.

Žáci 4. ročníků měli téma ovzduší. A jak nejlépe pomoci ovzduší než výsadbou nových stromků. Proto se hned ráno vydali žáci do lesa k „Pepíkovu“, aby si vysadili svou javorovou alej. Velké díky patří panu Gobymu za zajištění veškerého náčiní a samotných stromků.

Jak žáci jednotlivých ročníků trávili čas v tento den se můžete podívat na fotografiích.

Ilona Kodlová

Další ukázka z hodin Praktik z fyziky a ukázka dovedností deváťáků. Měření součinitele smykového tření "ručně" i s využitím IT - siloměr Pasco a mBot.

Na začátku měsíce dubna navštívily obě první třídy knihovnu a paní knihovnici Irenu Hankovou, která si tentokrát připravila program s názvem Jaro.

Dne 25. dubna 2024 se uskutečnila pěvecká soutěž pro žáky prvního stupně.